Sportowa Wigilia – V Bieg Mikołajkowy w Policach!

mikołaje biegną w policach
5 (100%) 1 vote

Każdy może zostać św. Mikołajem

Świąteczna atmosfera opanowała całe miasto – wszystko za sprawą nietypowego widoku. Oto ulicami naszego miasta przebiegły setki Mikołajów! Mikołajki to wyjątkowy czas – w tym dniu chcemy podarować najbliższym jak najwięcej uśmiechu i radości. Policzanie znani są z tego, że mikołajki obchodzą w niezwykły sposób – aktywnie i by nieść pomoc potrzebującym! Mieszkańcy naszego miasta już po raz piąty mieli okazję wziąć udział w Biegu Mikołajkowym.

Tłumy biegających

Bieg Mikołajkowy w Policach to już tradycja. W tym roku w Biegu wzięła udział rekordowa liczba Mikołajów i bajecznych Postaci – w Biegu Mikołajkowym wystartowało aż 1400 osób! Dla porównania, w pierwszej edycji imprezy udział wzięło jedynie 54 osób. Bieg Mikołajkowy z roku na rok przyciąga coraz więcej osób. Nie ma w tym jednak nic dziwnego! Świąteczna atmosfera, dobra zabawa i możliwość pomagania innym sprawiły, że Bieg Mikołajkowy to obecnie jedna z najbardziej popularnych imprez w naszym mieście. Jak przystało na biegowe urodziny, tematem tegorocznej imprezy był prezent.

Dla małych i dużych

Jak co roku start i meta biegu miały miejsce na stadionie OSiRu w Policach. Sercem imprezy był natomiast budynek Szkoły Podstawowej nr 8 im. Jana Pawła II w Policach. Uczestnicy biegu mieli do przebycia dwie 5 kilometrowe rundy. Bieg odbył się wśród malowniczo ośnieżonej Puszczy Wkrzańskiej. W Biegu Mikołajkowych wzięli również udział zawodnicy Nordic Walking, którzy do pokonania mieli 5 kilometrów. Na starcie biegu stanęli nie tylko Mikołaje, ale także Elfy, Smerfy i wiele innych postaci. Jako pierwsze na linii startu miejsce zajęli natomiast Krasnale z przedszkoli oraz uczniowie klas 1–3, którzy rywalizowali na dystansie 200 i 400 metrów. Dodatkowo podczas imprezy odbyła się również Świąteczna Sztafeta Marzeń 4x100m z choinką jako pałeczką. Na wszystkich Mikołajów, Elfy i inne bajeczne postaci czekały bogate pakiety startowe. Po zakończonym biegu uczestnicy otrzymywali metal w kształcie tortu oraz świąteczny poczęstunek w Szkole Podstawowej nr 8.

Dla innych

Tegoroczna edycja Biegu Mikołajkowego poświęcona była osobom niepełnosprawnym. Dlatego imprezie towarzyszyła zbiórka suchej żywności dla samotnych seniorów z Polic a także kiermasz ciast, z którego dochód zostanie przekazany na rehabilitację chorej Natalii. Wszystkim Mikołajom dziękujemy za udział i okazane serce. Widzimy się za rok!

 

Źródło zdjęć: http://www.gs24.pl/sport/biegi-i-rekreacja/a/v-bieg-mikolajkowy-w-policach-wzielo-udzial-1-400-mikolajow-zdjecia,12731918/

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.