Sukcesy polickiej policji! Przestępcy już zatrzymani

W Policach nareszcie będzie spokojniej! W ostatnich dniach policja naszej gminy może pochwalić się dwoma udanymi akcjami. Obławy zakończyły się schwytaniem złodziei i wyłudzaczy, który od pewnego czasu zatruwali życie mieszkańców – między innymi tych, stosujących metodę „na wnuczka”.

Fałszywi „policjanci” za kratkami

Ledwie tydzień temu Policami wstrząsnęła sprawa wyjątkowo podłej kradzieży. Dwóch mężczyzn podających się za funkcjonariuszy policji okradło 82-letnią kobietę. Po południu otrzymała telefon od pierwszego oszusta, który poinformował ją, że jej córka uległa wypadkowi i aby uchronić ją przed konsekwencjami prawnymi potrzebne jest wsparcie finansowe. Nieco później do drzwi seniorki zapukał kolejny złodziej i odebrał od kobiety 27 tysięcy złotych i dodatkowe 4 tysiące euro. Na szczęście, dzięki czujności sąsiadów i bliskich kobiety, a także błyskawicznej akcji policji (tym razem prawdziwej) oszustów udało się ująć na drodze do Tanowa. Obaj zostali już aresztowani – na razie na trzy miesiące, ale za przestępstwo grozi im osiem lat więzienia.

„Wnuczek” już nie zadzwoni

W drugiej połowie marca pochwycono też szajkę wyłudzaczy, którzy od pewnego czasu okradali mieszkańców gminy, stosując metodę „na wnuczka”. Dzwoniąc i podając się za krewnego w potrzebie, dwaj mężczyźni ukradli łącznie niemal 100 tysięcy złotych! Najbardziej ucierpiało małżeństwo z Polic, które straciło aż 60 tysięcy złotych. Oszuści grasowali również w Trzebieży i Nowym Warpnie, skąd ukradli około 40 tysięcy złotych. Sprawa już trafiła do odpowiednich organów – prowadzi ją Prokuratura Szczecin Prawobrzeże i Zachód. Oby szybko znalazła ona swój finał!

Nie traćmy czujności!

Czy to oznacza, że możemy czuć się całkowicie bezpiecznie? Cóż, choć dwie szajki przestępców zostały pochwycone, nie powinniśmy zapominać o ostrożności. Złodzieje są coraz sprytniejsi! Jak się bronić? Przede wszystkim zwracajmy uwagę na podejrzane osoby, kręcące się po okolicy. Od pukających do naszych drzwi ludzi podających się za funkcjonariuszy wymagajmy okazania identyfikatora i nie wpuszczajmy ich za próg. Zatroszczmy się też o starszych krewnych – właśnie osoby w podeszłym wieku najczęściej padają ofiarami oszustów, bo są łatwowierne i bardzo chcą pomagać. Nie pozwólmy, by ich dobra wola stała się pożywką dla złodziei!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.