Sportowe sukcesy Policzan

To dobry czas dla Policzan reprezentujących nasze miasto w różnych dyscyplinach sportowych. Nasze siatkarki zdobywają Superpuchar, a wywodzący się z naszego miasta lekkoatleta – brązowy medal na Mistrzostwach Świata!

Chemik Police po raz trzeci z pucharem

Po raz trzeci w historii Grupa Azoty Chemik Police otrzymuje Superpuchar Polski. W finale, który odbył się w Kaliszu, nasze siatkarki pokonały ŁKS Commercecon Łódź i to aż 3:0! Choć gra łódzkich siatkarek od początku była pełna uchybień, to jednak nie da się odmówić naszemu zespołowi znakomitej formy. Doskonałe ataki Gyselle Silvy, która miała okazać się tajną bronią zespołu i ogólnie efektowna gra wszystkich Policzanek, doprowadziły do tego, że zespół wygrał wszystkie trzy sety i to przy sporej, kilkupunktowej przewadze: 21:25, 18:25, 19:25.

Marcin Lewandowski brązowym medalistą!

Na Mistrzostwach Świata w Doha Marcin Lewandowski nie tylko zdobył brązowy medal w biegu na1500 metrów, ale także ustanowił nowy rekord Polski czasem 3:31.46. Mało tego, to także pierwszy medal w historii startów Polaków w tym konkursie. Na podium, oprócz Lewandowskiego, stanęli Kenijczyk Timothy Cheruiyot (złoto) oraz Algierczyk Taoufik Makhloufi (srebro). Złoty medalista jako jedyny zdołał przebiec dystans w czasie niższym niż trzy i pół minuty.

Gratulujemy zarówno siatkarkom, jak i naszemu lekkoatlecie! Police mają coraz więcej powodów do dumy!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!