Miliard na Polimery Police

W poniedziałek podjęto decyzję o podwyższeniu kapitału zakładowego Grupy Azoty Zakłady Chemiczne „Police”.Zostanie to zrobione za pomocą zwiększenia emisji akcji. Akcjonariusze wyrazili zgodę na nie więcej niż 110 mln akcji serii C. 7 listopada 2019 jest proponowanym dniem praw ich poboru. To wznowienie działań, które miały zostać podjęte już w kwietniu br, kiedy powstała analogiczna uchwała.  

Powstanie fabryka

Pieniądze, które zostaną uzyskane z akcji, mają być przeznaczone na budowę fabryki polipropylenu. To nie tylko szansa na wiele nowych miejsc pracy i zwiększenie znaczenia naszego regionu, ale także na zwiększenie konkurencyjności na rynkach zagranicznych. Zintegrowany kompleks chemiczny, który powstanie w efekcie projektu ma posiadać moc przerobową 437 tys. ton polipropylenu rocznie. Chociaż miliard złotych wydaje się dużą kwotą, to całkowity koszt przedsięwzięcia będzie o wiele wyższy, mając stanowić półtora miliarda… euro. Fabryka ma powstać w 2022 roku.

Czym jest polipropylen?

Polipropylen ma szerokie zastosowanie w wielu branżach. Korzystają z niego przemysły: chemiczny i farmaceutyczny (opakowania do leków, strzykawki, sprzęt medyczny, naczynia laboratoryjne), elektroniczny (obudowy, kable), włókienniczy, samochodowy, budowniczy i wiele innych. Polipropylen to także materiał wielu przyrządów gospodarstwa domowego. Posiadanie w regionie fabryki wytwarzającej tak potrzebny w wielu dziedzinach życia materiał to więc dla nas ogromna szansa!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.