Doczekaliśmy się: POLICKA PLAŻA MIEJSKA

Rate this post

Właśnie ruszył nabór wniosków do kolejnego Polickiego Budżetu Obywatelskiego, a od dziś można oglądać efekty poprzedniej edycji i po wielu problemach, które pojawiły się po drodze, korzystać z nich.

POLICKA PLAŻA MIEJSKA, zlokalizowana na polanie za Szkołą Podstawową nr 8, to miejsce,w którym za darmo może zatrzymać się każdy policzanin – znajdują się tu leżaki, meble ogrodowe, parasole, a nawet hamaki. W zamyśle twórców miała to być strefa relaksu, mała oaza w środku miasta, wzorowana na powstających w wielu miastach Polski, podobnych inwestycjach.

Jednak oglądając efekt końcowy prac, które zresztą mocno się przedłużyły, rodzi się wiele wątpliwości. Po pierwsze: plaże miejskie w innych miastach zwykle są tworzone przy rzekach lub zbiornikach wodnych, co sprawia, że jest przy nich chłodniej i najzwyczajniej w świecie… przyjemniej. Tutaj mamy do czynienia po prostu z ogrodzonym siatką kawałkiem przestrzeni wśród budynków. Zresztą: czy siatka to dobry pomysł? Zapewne chroni ona chociażby przed psami, które mogłyby zostawić tam swoje odchody… Ale czy musi być aż tak wysoka? Nie wygląda to na pewno zbyt zachęcająco. Wątpliwości budzi także porównanie kosztów i końcowy efekt. Czy ponad 70 tysięcy za kawałek przestrzeni i to w dodatku oddanej w połowie, a nie przed wakacjami, to na pewno dobra inwestycja?

Niech każdy oceni to sam, tymczasem informujemy, że PLAŻA otwarta jest codziennie między 9 a 21.

Foto: www.police24.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.