Wybory tuż-tuż! Oto kandydaci na burmistrza Polic

Kampania przed wyborami samorządowymi nabiera tempa. Poznaliśmy już pierwszych kandydatów, którzy powalczą o fotel burmistrza Polic. Są to: Ewa Ignaczak (Koalicja Obywatelska, czyli PO i Nowoczesna), Sławomir Dmochowski (PiS), dotychczasowy burmistrz Władysław Diakun (Wspólnota Samorządowa Gryf XXI) oraz Krystian Kowalewski (Projekt Police).

Ewa Ignaczak jest szefową polickiego koła Nowoczesnej i doktorem matematyki z wieloletnim doświadczeniem. Chce konsultować z mieszkańcami budżet miasta, a w ważnych sprawach zwoływać referenda.
Ogłoszona właśnie kandydatura Sławomira Dmochowskiego rozpoczęła się od obietnic i od razu gwarancji, że zostaną spełnione. Bowiem hasło PiS w Policach to „DotrzymujeMY słowa”. Kandydat obiecał m.in. 150 mieszkań w ramach programu Mieszkanie+ czy budowę parku wodnego. Podkreślał także swoje związki z Policami.
Krystian Kowalewski to prezes zarządu Projektu Police. Żyje i pracuje w Policach. Startował w wyborach na burmistrza Polic w 2010 roku z ramienia Platformy Obywatelskiej, jednak bez skutku.
Władysław Diakun to obecny burmistrz Polic, który urząd piastuje już od 1998 roku. To prezes Stowarzyszenia Wspólnota Samorządowa Gryf XXI. Do tej pory policzanie darzyli go zaufaniem. Czy tym razem też się tak stanie? To okaże się już 21  października.

Tymczasem redakcja bblpolice.pl zachęca do tego, aby skorzystać z demokratycznego prawa i iść na wybory! Niezależnie od tego, na kogo chcemy oddać swój głos.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.