Wielkie otwarcie hali Ośrodku Sportu i Rekreacji w Policach

hala widowiskowa w policach
5 (100%) 1 vote

Sport to… Police

Sport to dla mieszkańców Polic ważny element życia. Regularnie organizowane imprezy sportowe, biegi, turnieje a także sukcesy naszych dziewczyn na zawodach sprawiają, że policki region kojarzony jest ze sportem, aktywnością i zdrowym trybem życia. Tym bardziej cieszy informacja o otwarciu hali Ośrodku Sportu i Rekreacji w Policach. Trwający niemal rok remont dobiegł końca. Jak wygląda hala po modernizacji? Kto zobaczyć mogliśmy na oficjalnym otwarciu?

Na miarę championów

To było ważne wydarzenie wśród polickiej społeczności – 24 listopada 2017 roku odbyło się oficjalne otwarcie hali Ośrodku Sportu i Rekreacji w Policach. Leżący przy ulicy Siedleckiej ośrodek, niemal od roku  wyłączony był z użytku. Dlaczego hala wymagała remontu? Coraz groszy stan techniczny i chęć przystosowania hali do potrzeb mistrzyń Polski sprawiły, że władze zdecydowały się na modernizację obiektu. Dzięki temu Siatkarki Chemika, Tenisiści stołowi Championa i Ciężarowcy Promienia zyskali profesjonalne miejsce do treningu w komfortowych warunkach.

Co nowego?

Hala po modernizacji bez wątpienia zachwyca. Ośrodek po remoncie wyposażony został w bogate zaplecze m. in.: siłownię, zaplecze sanitarne z sauną, nowe szatnie, salę konferencyjną. Jak mówi Waldemar Echaust, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Policach:

Mamy siłownię, gdzie będą mogli trenować zawodnicy AKS Promień, a także szatnie dla piłkarzy, siatkarzy i tenisistów stołowych. Jest też odnowa biologiczna dla klubów, które będą korzystały z obiektu. Waldemar Echaust

Zadowolenia nie kryją również nasze Mistrzynie:

Nowa hala w Policach daje nam komfort trenowania w wybranych godzinach. Mamy pokój dla fizjoterapeuty, salę konferencyjną, siłownię i pokój trenerów. Udostępniono nam profesjonalne warunki i cieszymy się, że możemy zacząć na stałe z nich korzystać. Paweł Frankowski, prezes Chemika Police

Dla małych i dużych

Mimo iż oficjalne otwarcie obiektu odbyło się w piątek, już w czwartek podziwiać mogliśmy pierwszy trening Mistrzyń na nowej hali. W piątkowym otwarciu udział wzięli m.in. wicemistrzyni Europy w skoku o tyczce Monika Pyrek oraz podróżnik Aleksander Doba. Halę w piątek testowali również uczniowie  Szkoły Podstawowej nr 1 im. Tadeusza Kościuszki z Oddziałami Sportowymi w Policach. Łączny koszt przebudowy hali wyniósł 9.317.282,99 zł. Mamy nadzieję, że nowa hala sprzyjać będzie intensywnym treningom i dobrym wynikom. Wszystkim sportowcom życzymy świetnych wyników!

 

Źródło zdjęć: http://www.gs24.pl/sport/a/police-otwarcie-hali-sportowej-remont-kosztowal-ponad-9-mln-zlotych,12705912/

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.