Tak świętowaliśmy w naszej gminie!

Polish flag - national colors of Poland on a flagpole.

100 – lecie odzyskania przez Polskę niepodległości było hucznie świętowane w całym kraju. Do obchodów przyłączyły się też Police i okoliczne miasta. Prócz wydarzeń w Miejskim Ośrodku Kultury w Policach, o których pisaliśmy, odbył się też szereg innych imprez – zarówno będących oficjalnymi imprezami miasta i gminy, jak i oddolnymi inicjatywami. Dzisiaj relacjonujemy niektóre z nich.

 

Szkoły i przedszkola dla Niepodległej

 

Najmłodsi świętowali niepodległość, a wraz z nimi – włodarze miasta. Do Przedszkola Publicznego nr 9 dał się zaprosić sam burmistrz Polic – Władysław Diakun. Razem z nim i innymi zaproszonymi gośćmi przedszkolaki odśpiewały Hymn Polski. Pięknie było także w Trzebieży – cztery zwrotki Hymnu, występ z flagami i recytacje – tak cieszyły się z niepodległości maluchy. Natomiast Szkoła Podstawowa nr 8 zaprezentowała spektakl „Wieczornica dla Niepodległej”. Były także działania w przestrzeni miejskiej. 18 haseł wymyślonych przez uczniów pojawiły się na tabliczkach, które ozdobiły ławki w Policach i Trzebieży.


100 drzew na 100-lecie niepodległości


Piękna inicjatywa zaistniała dzięki Powiatowi Polickiemu. W każdej gminie na terenie powiatu zostały zasadzone drzewa z okazji 100 lat odzyskania Niepodległości. Umieszczone są także tablice na temat historii i przyrody. W ten sposób nie tylko cieszymy się z wolności, ale także dbamy o siebie i przyszłe pokolenia – zieleń to przecież tlen!


Narodowy Bieg Stulecia

 

Punktualnie o 11.11 po odśpiewaniu Mazurka Dąbrowskiego rozpoczął się Narodowy Bieg Stulecia. Biegacze i biegaczki przebiegli dystans 5 km, a na 123 metrze (co symbolizowało 123 lata zaborów) przed końcem biegu otrzymali biało-czerwoną flagę, z którą dobiegli na metę.

 

SOSW – widowisko na rocznicę niepodległości

 

Wzruszające widowisko historyczne miało miejsce w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 1 dla Dzieci Niepełnosprawnych Ruchowo w Policach. Wychowankowie zainscenizowali wydarzenia historyczne związane z walką Polski o niepodległość. Okazali się przy tym doskonałymi aktorami, więc oglądanie spektaklu było prawdziwą przyjemnością!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.