Sobotni pożar na wysypisku śmieci przy ulicy Kamiennej. Znamy szczegóły!

Rate this post

Wyglądało groźnie, ale wszystko skończyło się szczęśliwie. Kłęby dymu można było zobaczyć wieczorem w sobotę 5 maja nad terenem składowiska odpadów zlokalizowanego przy ulicy Kamiennej. O godzinie 19.35 policcy strażacy odebrali zgłoszenie o pożarze. Na miejsce zdarzenia wysłano aż 16 zastępów straży pożarnej. Zaraz po przybyciu na wysypisko pierwszych jednostek stwierdzono, że pali się ok. 1000 m2  powierzchni hałd odpadów. Powodem było prawdopodobnie podpalenie. Pożar nie zagrażał życiu ani zdrowiu ludzi.

W trudnych warunkach

Ogień rozprzestrzeniał się szybko, a gaszenie pożaru utrudniał strażakom wiatr wiejący w zmiennych kierunkach. Ze względu na jego niewielką prędkość teren wysypiska śmieci był bardzo zadymiony, co również nie ułatwiało działań w miejscu prowadzonej akcji. Strażacy musieli pracować w pełnym zabezpieczeniu dróg oddechowych. Jeszcze jednym utrudnieniem był brak hydrantów na miejscu składowiska, wodę do gaszenia pożaru trzeba było więc dowozić na miejsce. Łącznie na palące się odpady podano 8 prądów gaśniczych.

Sytuacja została opanowana

Dzięki umiejętnościom i zaangażowaniu 61 strażaków, którzy walczyli z ogniem, pożar udało się ugasić. Akcja należała jednak do wymagających – śmieci przestały płonąć dopiero po ok. 9 godzinach. Jak poinformował Piotr Maciejczyk, zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Policach:

Głównie paliły się tworzywa sztuczne, w tym folie, styropiany, gumy syntetyczne oraz trawa. Ze względu na dynamikę rozprzestrzeniania się pożaru i wielkość sukcesywnie na polecenie kierującego działaniem ratowniczym dysponowano kolejne zastępy straży pożarnej.

W akcji gaszenia pożaru brały udział Państwowa Straż Pożarna, Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza w Policach i Ochotnicza Straż Pożarna w Policach. Dokładny czas trwania działań to 8 godz. i 44 minuty (w tym ok. 1,5 h dozorowania pogorzeliska).

Źródło zdjęć:

http://www.gs24.pl/wiadomosci/police/a/pozar-wysypiska-smieci-przy-ul-kamiennej-w-policach-zdjecia,13150800/

http://www.police24.pl/police-informacje/482-szczegoly-sobotniego-pozaru-skladowiska-przy-kamiennej.html

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.