Policki „Kolos”. Aleksander Doba z najważniejszą polską nagrodą podróżniczą!

Gdyńskie rozdanie nagród - Kolosy
5 (100%) 1 vote

Podróżnicze wydarzenie roku

Każdy, kto interesuje się podróżami wie, że marzec to czas Kolosów. Największa europejska impreza podróżnicza, znana także pod nazwą Ogólnopolskich Spotkań Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów, każdego roku odbywa się w Gdyni. Pasjonujące wydarzenie przyciąga tysiące podróżników, od profesjonalistów po amatorów. W ubiegły weekend, 9–11.03, Kolosy obchodziły okrągły jubileusz, swoje 20-lecie. Podczas spotkania wręczono prestiżowe nagrody za dokonania eksploracyjne – statuetki Kolosów. Nagrodę za Wyczyn Roku otrzymał mieszkaniec naszego miasta: nikt inny, tylko niezrównany Aleksander Doba.

Do trzech razy sztuka!

Policki podróżnik został wyróżniony za swoją Trzecią Transatlantycką Wyprawę Kajakową. Tym razem przepłynął ocean z wybrzeża Stanów Zjednoczonych do Francji. Przypomnijmy: wcześniej policzanin przeprawił się przez ocean kajakiem dwukrotnie – po raz pierwszy w 2011 roku popłynął z Dakaru do Brazylii. Został wówczas pierwszym Polakiem oraz trzecim człowiekiem na świecie, który przedostał się przez Atlantyk wyłącznie dzięki sile własnych mięśni. Po raz drugi Olek Doba płynął z Lizbony na Florydę w 2014 roku.

Spełnione marzenie

Gdyńskie rozdanie nagród - Kolosy 2 - nagrodzony

Jak napisał na swoim profilu na Facebooku sam podróżnik, ukończenie trzeciej wyprawy przez ocean pozwoliło mu spełnić wieloletnie marzenie o wypełnieniu pętli oceanicznej. Tym bardziej cieszy, że właśnie za ten wyczyn został uhonorowany przez swoich rodaków. Wcześniej policzanin był już nagradzany za swoje osiągnięcia. Prestiżowy magazyn National Geographic przyznał mu tytuł Podróżnika Roku 2015. Jak „Kolos” wypowiada się o najnowszym wyróżnieniu?

Dziękuję, dziękuję, dziękuję wszystkim, którzy mnie wspierali i którzy we mnie wierzyli.  Jestem szczęśliwym człowiekiem. Spełniłem marzenia swojego życia. Wszystkim Wam życzę takiego spełnienia i odwagi w realizacji tego, czego pragniecie. Aleksander Doba

Laureatowi gratulujemy ważnej nagrody i spełnienia marzenia życia. To niezwykłe, że wśród mieszkańców naszego miasta mamy tak wyjątkowego człowieka. Jesteśmy dumni!

Źródło zdjęć:

https://www.redbull.com/pl-pl/kolosy-za-2017-gdynia-zdjecia

http://odkryjpomorze.pl/pokaz_obiekt-3079-KOLOSY_2018_20_Ogolnopolskie_Spotkania_Podroznikow_Zeglarzy_i_Alpinistow.html

http://www.dziennikbaltycki.pl/wiadomosci/gdynia/a/kolosy-2017-911032018-to-juz-20-ogolnopolskie-spotkania-podroznikow-zeglarzy-i-alpinistow-gdynia-bedzie-stolica-turystyki,12988745/

https://www.facebook.com/OloDoba/

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.