Police – wzór dla innych miast!

5 (100%) 1 vote

Police – niegdyś dzielnica Szczecina, potem oddzielne miasto, które miało być betonową „sypialnią”, głównie dla pracowników Kombinatu Chemicznego i ich rodzin… Teraz? Miejsce, które jest wzorem nie tylko dla województwa, ale i całej Polski. Miasto zmienione rękami i zaangażowaniem ludzi. Miasto, w którym ludziom się chce! To „chcenie” zauważyła Trójka. W radiowym reportażu „Taka gmina” Hanny Bogoryja – Zakrzewskiej, policzanie (i ci, którzy się tu urodzili, i ci, którzy wybrali Police na swój kawałek świata) opowiadają o miłości do miasta, jego historii i o tym, jak wiele dzieje się w tej niepozornej gminie.

Rozmówcy reporterki nie szczędzą Policom i innym mieszkańcom komplementów. Barbara Kamińska, która kieruje Companią Baletową w Miejskim Ośrodku Kultury w Policach, opowiada o ponad setce (!) wychowanków, którzy przychodzą na jej zajęcia, a także o sukcesach najlepszych. Aleksander Doba, słynny podróżnik, podkreśla, że mimo iż urodził się w Poznaniu, czuje się policzaninem.

Mieszkańcy zauważają także doskonałą współpracę z Niemcami, nieopodal których się znajdujemy. Rozmaite partnerstwa i wymiany z sąsiadami zza zachodniej granicy są tu na porządku dziennym. Ula Larhzali, tłumaczka, która przez kilka lat obserwowała pracę władz Polic, nie szczędzi ciepłych słów zarówno pod adresem administracji, jak i policzan. To bodaj jedyne miasto, w którym nikt nie narzeka, że się nie da – my po prostu działamy! I dlatego jesteśmy wzorem dla innych regionów Polski!

Polecamy cały reportaż radiowej Trójki: https://www.polskieradio.pl/80/1007/Artykul/2147918,Taka-gminareportaz-Hanny-BogoryjaZakrzewskiej

(Foto: rewitalizacja.police.pl)

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.