Police – opis i lokalizacja miasta

Punkt widokowy - Wieża w rezerwacie przyrody Świdwie
5 (100%) 1 vote

Miasto pełne natury

Województwo zachodniopomorskie pełne jest urokliwych miejsc przyciągających fanów  sportów wodnych, żeglarstwa czy też wędkarstwa. Nie inaczej jest również w przypadku, na pierwszy rzut oka niepozornego miasta, Polic. Jest to miejsce, które ze względu na swój niepowtarzalny urok i klimat, co roku przyciąga dziesiątki tysięcy turystów.

Perła województwa

Police to miasto położone w zachodniej części województwa zachodniopomorskiego. Miasto, ze względu na bliskość Szczecina, zaliczane jest również do aglomeracji szczecińskiej. Wyjątkowa lokalizacja w mezoregionie Równiny Wkrzańskiej sprawia, że teren ten bogaty jest z bory sosnowe oraz torfowiska. Otoczenie unikalnej przyrody czyni ten region niezwykłym – nie brak tu pięknej flory a także chronionej i cenionej w całej Europie fauny. Tutejsze warunki naturalne są prawdziwą gratką dla ornitologów i przyrodników.

W sercu puszczy

Niedaleko znajduje się również polsko-niemiecka Puszcza Wkrzańska, która ze względu na swoje wyjątkowe właściwości, wpisana została do sieci ochrony przyrody Natura 2000. Do najcenniejszych elementów puszczy po polskiej stronie zaliczyć można przede wszystkim Rezerwat Przyrody Świdwie, który cechuje się unikalnym w skali Europy terytorium ptactwa wodnego i błotnego. Tutejsi ornitolodzy z łatwością dostrzegą objęte ochroną żurawie, wilgi, błotniaki i gęsi. Jezioro porastają natomiast chronione prawnie grążel żółty oraz grzybieńczyk wodny a także żabiściek pływający czy też osoka aloesowata.

Rezerwat Przyrody Świdwie

Oaza spokoju

Co ciekawe, terytorium miasta obejmuje również sześć wysp: Polickie Łąki, Wielki Karw, Mały Karw, Długi Ostrów, Mnisi Ostrów, Skolwiński Ostrów. Każda z nich cechuje się wyjątkową fauną i florą. Wszystkie te elementy sprawiają, że Police to wyjątkowe miasto na mapie województwa zachodniopomorskiego. Bogata, wielowiekowa historia czyni Police jednym z najstarszych miast Polski. Police zachwycają nie tylko walorami przyrodniczymi, ale także architektonicznymi i kulturalnymi. W Policach nie brakuje gościnnych, otwartych mieszkańców oraz spragnionych spokoju i kontaktu z przyrodą turystów z całej Europy.

9 Komentarze

  1. Witam, jestem Nowym mieszkańcem Polic i mam małe pytanko odnośnie organizowanych imprez, czy są jakieś fajne dyskoteki/imprezy/karaoke organizowane w Policach bo do Szczecina jest kawałek a po %%% nie będę się wluczyl zwłaszcza po nocy….jeszcze nie trafię do domu hehe….:D widziałem club na woj.pols. Ale chyba zamknięte? Dlaczego? Nie lubicie się bawić?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.