PGW Wody Polskie zatwierdziły taryfy za wodę i ścieki

Co nowego?

Podczas ostatniej konferencji polickiego Urzędu Miasta jednym z najbardziej emocjonujących dla mieszkańców tematów było zatwierdzenie taryf za wodę i ścieki przez PGW Wody Polskie.
Zawsze temat ten wywołuje lęk o to, że czekają nas podwyżki.

W konferencji wziął udział m.in. Rafał Zieliński, prezes zarządu Zakładu Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o. o. w Policach, który odnosił się do obaw o podwyżki cen w drugim i trzecim roku obowiązywania nowych taryf. Zostały one już zaakceptowane przez Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie.

Co to oznacza dla mieszkańców?

Wprowadzenie trzyletnich okresów planowania taryf wynika ze zmiany prawa w tym zakresie. Zakłada ono, że w momencie, gdy zyski Zakładu Wodociągów nie zostaną przeznaczone na inwestycje, spowoduje to automatyczne obniżenie taryf w kolejnych latach.

Podczas konferencji został także przypomniany fakt, że od 2013 roku w Policach istnienie system dopłat do wody i ścieków i na obecny rok także przewidziany jest budżet na dopłaty.

Cóż, pozostaje mieć nadzieję, że władze naprawdę zrobią wszystko, aby ceny gwałtownie nie ruszyły w górę. Z deklaracji, które padły podczas konferencji wynika, że miasto będzie się starało temu zapobiec.

Foto: police24.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.