Obchody Święta Niepodległości w Policach

100 – lecie odzyskania Niepodległości jest hucznie świętowane w całej Polsce. Police także przyłączają się do świętowania. Tym razem czekają nas dwa koncerty oraz wystawa fotografii w Miejskim Ośrodku Kultury w Policach. Sprawdźmy program tych wydarzeń.

Rodzinny Śpiewnik Patriotyczny

Obchody otworzy koncert – Rodzinny Śpiewnik Patriotyczny, którego organizatorzy podkreślają chęć podtrzymania tradycji wspólnego, międzypokoleniowego śpiewania pieśni patriotycznych. Organizatorzy zapraszają całe rodziny do śpiewania wspólnie z Zespołem Wokalnym PP66, Laureatami Przeglądu Pieśni i Piosenki Patriotycznej oraz uczniami Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Przęsocinie. Koncert odbędzie się 10 listopada o godzinie 17.0o. Wstęp jest wolny, ale trzeba odebrać wejściówkę – można to zrobić w Miejskim Ośrodku Kultury. Każdy z uczestników otrzyma małą flagę i śpiewnik.

II Rzeczpospolita w fotografii – wystawa

10 listopada w MOK ruszy także wystawa „II Rzeczpospolita w fotografii”. Będą składać się na nią unikalne zdjęcia pochodzące ze zbiorów Narodowego Archiwum Cyfrowego. Piękna kronika 20-lecia wojennego dostępna będzie do obejrzenia do 25 listopada. Na to wydarzenie również jest wstęp wolny.

Koncert „Ułani, ułani…”

W niedzielę, 11 listopada o godz. 16.00 i 19.00 na sali widowiskowej MOK obejrzymy natomiast koncert „Ułani, ułani”. W pierwszej części wystąpią artyści, którzy zaprezentują mało znane pieśni patriotyczne. Zaprezentuje je solistka operowa Ewa Filipowicz – Kosińska wraz z wokalistami chóru Cantore Iuvenum pod dyrygenturą Julii Figiel. Akompaniować będzie wykładowca Akademii Sztuki w Szczecinie Krzysztof Figiel. Druga część koncertu to już wspólne śpiewanie – artystów i zgromadzonej publiczności. Każdy otrzyma kotylion i śpiewnik.

 

Świętujmy wspólnie 100 lat niepodległości Polski!

 

/plakat: Miejski Ośrodek Kultury w Policach

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.