Niewiele osób dobiega do mety. Morderczy „Dzikobieg”

"Dzikobieg" w Policach
5 (100%) 1 vote

Rekord popularności

Ta wyjątkowa impreza co roku przyciąga do miasta setki osób. W tym roku padł rekord – do wzięcia udziału w „Dzikobiegu” zgłosiło się ponad 3000 chętnych z całej Polski! Dzikobieg jeszcze nigdy nie cieszył się tak dużym zainteresowaniem wśród biegowej społeczności. Ta imponująca frekwencja nie powinna jednak nikogo dziwić – tutejszy festiwal biegania uznawany jest za jedną z najlepszych imprez tego typu w kraju!

Tylko dla wytrwałych

Dzikobieg z roku na rok przyciąga coraz więcej osób. Świetna atmosfera, niecodzienne przeszkody, atrakcyjne nagrody i dobra organizacja sprawiają, że Dzikobieg jest coraz częściej wybieranym festiwalem biegowym kończącym sezon. Impreza odbyła się na tak zwanej „Polanie Dzika” niedaleko Ośrodka Rekreacji znajdującego się przy ulicy Piaskowej 97 w Policach. Tam też miejsce miał start całego biegu. Na uczestników czekały też pierwsze trudności – ściany wspinaczkowe czy bieg przez przeszkody. Następnie biegacze doświadczyć mogli uroków III trasy, która prowadziła przez tereny leśne. Ze względu na niedawne opady deszczu, biegacze zmierzyć musieli się z błotem i śliską nawierzchnią.

Zabawa dla wszystkich

Oczywiście nie zabrakło również atrakcji dla najmłodszych. Dla polickich juniorów przygotowano możliwość wzięcia udziału w „Festiwalu Magnolia” – VI „Biegu Szlakiem Małego Dzika”. Jest to trasa przełajowa: przedszkolaki pobiegły dystans 100 metrów, natomiast odległość do pokonania dla gimnazjalistów to jedna mila.  Do dyspozycji najmłodszych była również trasa z przeszkodami „Ekstremalny Junior” – dystans 400 m dla młodszych oraz około kilometr dla starszych.

Do biegu, gotowi…

Festiwal biegania w Policach to nie tylko 10. kilometrowy bieg przełajowy ale także wiele innych atrakcji. Imprezę otworzył nocny bieg o dystansie 5 kilometrów. Po biegu przełajowym miejsce miał natomiast ekstremalny bieg na 7,5 kilometrów. Festiwal uświetniła Monika Michalik – brązowa medalistka Igrzysk w Rio de Janeiro z 2016 roku. Wszyscy uczestnicy i mieszkańcy Polic mówili jednym głosem – Dzikobieg był super! Impreza przyciągnęła do miasta wielu turystów i fanów aktywnego spędzania wolnego czasu. Nie zabrakło atrakcyjnych nagród, niezapomnianych emocji i przede wszystkim świetnej zabawy!

 

4 Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.