Mistrzynie Polski wyrzucone z hali w Szczecinie! Co dalej?

Hala widowiskowo-sportowa w Szczecinie
5 (100%) 1 vote

Konflikt z władzami miasta

Ta wiadomość wstrząsnęła sportowym światem. Zawodniczki Chemika Police, drużyny, która wielokrotnie zdobyła Mistrzostwo Polski, z dnia na dzień pozbawione zostały miejsca do treningu. Ze względu na brak warunków w rodzinnym mieście,  Chemik Police dotychczas trenował na hali w Szczecinie. Jednak to się niedługo zmieni. Władze Szczecina podjęły kontrowersyjną decyzję i podniosły cenę najmu hali o ponad 70 %.Z tego powodu główny Sponsor Chemika Police, Grupa Azoty, zdecydował się rozwiązać umowę z miastem.

Kto gra nie fair?

Oficjalny komunikat Grupy Azoty nie pozostawia złudzeń: „Postawa i działania władz Miasta Szczecina uniemożliwiają Grupie Azoty Zakłady Chemiczne „Police” S.A. zaakceptowanie warunków, na których miałaby być przedłużona umowa między stronami na prawa do nazwy hali Azoty Arena w Szczecinie.” Wydaje się, że konflikt będzie jedynie narastał, ponieważ od połowy września hala w Szczecinie pozbawiona zostanie nazwy „Azoty Arena”.

Jednomyślna decyzja

Co na to władze klubu? W oficjalnym oświadczeniu przeczytać można: „Dnia 28.07.2017 roku otrzymaliśmy od Norberta Rokity, prezesa zarządu „Arena Szczecin Operator spółka z o.o.”, pismo informujące o 70-procentowej podwyżce płatności dla naszego klubu (w porównaniu do aktualnej umowy). Po konsultacji z Grupą Azoty, właścicielem klubu, doszliśmy do wniosku, że nie jesteśmy w stanie udźwignąć tak wysokich oczekiwań finansowych. Warto zaznaczyć, że kwota, jakiej oczekuje Arena Szczecin Operator, w porównaniu do innych hal w Polsce, jest co najmniej dwukrotnie wyższa.”

Klub ponad wszystko

Chemik Police to drużyna, która znana jest w Polsce ze świetnej gry i wielu sukcesów. Dziewczyny, które wielokrotnie zdobyły Mistrzostwo Polski, Puchar Polski i wygrały Superpuchar zasługują na szacunek wszystkich, również władz Szczecina. Ciężko zrozumieć taką decyzję miasta. Chemik Police to przecież drużyna światowej klasy, która do szczecińskiej hali przyciągała co roku dziesiątki tysięcy osób. Miejmy nadzieję, że decyzja ta nie wpłynie na drużynę i jej grę. Wszystkim zawodniczkom mimo to życzymy dalszych sukcesów i pogody ducha. Chemik Mistrzem Polski!

 

 

2 Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.