Kulturalny koniec wakacji… bez upałów?

Czy to koniec upałów w naszym regionie? Po rekordowych temperaturach, które przyczyniły się do kilku pożarów na terenie gminy i w okolicach, wreszcie pogoda się uspokaja. Prognozy wskazują na to, że koniec wakacji będzie dla nas łaskawy – być może obędzie się nie tylko bez żaru lejącego się z nieba, ale także bez gwałtownych burz i ulew. Tego się trzymajmy! W sprzyjających okolicznościach natury milej będzie uczestniczyć w zaplanowanych m.in przez Miejski Ośrodek Kultury w Policach wydarzeniach.

Pierwszym z nich będzie koncert Orkiestry Wojskowej i Chóru Kameralnego ZUT pod tytułem „Tobie Polsko”. Koncert odbędzie się już w najbliższą niedzielę, 12 sierpnia o godzinie 16.00 w Parku Staromiejskim w Policach. W jego czasie zabrzmią najpiękniejsze patriotyczne pieśni, takie jak „My, Pierwsza Brygada” czy „Przybyli ułani”. Wstęp jest wolny – to już kolejne wydarzenie, którym policzanie świętują 100 – lecie odzyskania przez Polskę niepodległości.

Na 25 sierpnia, od godziny 12.00, został natomiast zaplanowany XII Jarmark Augustiański w Jasienicy. Z niecierpliwością czekamy na szczegóły dotyczące tego wydarzenia! W poprzednich latach zawsze był to spektakularny event, który przyciągał tłumy, nie tylko z naszego regionu. To prawdziwa gratka dla miłośników Średniowiecza, w które można się przenieść dzięki przebraniom, zabawom, kuchni czy rękodziełu, które przywodzą na myśl tamte czasy. Jarmark skierowany jest do całych rodzin, a atrakcje, w które obfituje sprawiają, że każdy znajduje na nim coś dla siebie!

Nie załamujmy się końcem wakacji – wykorzystajmy dobrze ten czas! Cała redakcja bblpolice.pl życzy dobrego i ciepłego sierpnia!

Foto/plakat: Miejski Ośrodek Kultury w Policach

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.