Jarmark Augustiański już w najbliższą sobotę!

Rate this post

Już po raz trzynasty w Jasienicy odbędzie się Jarmark Augustiański. To jedno z tych wydarzeń, które zwiastując koniec wakacji jednocześnie są okazją do wspólnego spędzania czasu i dobrej zabawy! Od godziny 12:00 na wszystkich uczestników czekać będzie moc atrakcji, z których przede wszystkim będą zadowolone rodziny z dziećmi – to one czerpią zawsze największą radość z przygotowanych pokazów, konkursów i innych aktywności.

Średniowieczna osada w XXI wieku

Impreza odbędzie się w murach klasztornych w Jasienicy, co na wstępie stwarza niepowtarzalną atmosferę. Powstanie tam obóz historyczny, dzięki któremu będziemy mogli najlepiej wczuć się w klimat sprzed kilkuset lat. Doświadczenie będzie na pewno pełniejsze dzięki pokazom uzbrojenia i sztuk walki wojów. A co jeszcze kojarzy się z średniowiecznymi czasami? Dzikie zwierzęta, ptactwo, natura… Dlatego Jarmark nie może obejść się bez pokazów sokolniczych! Krótko mówiąc: można wczuć się w klimat na całego!

Kuchnia, taniec, rękodzieło

 

Ale to jeszcze nie wszystko. Podczas Jarmarku poznamy także średniowieczną kuchnię, a nawet będziemy mogli nauczyć się wypiekania podpłomyków. Na fanów warsztatów będą czekały także spotkania, podczas których nauczą się rękodzieła, m.in. rzeźb w drewnie, malarstwa na szkle czy wyrobów ze srebra i bursztynu. Całości dopełni element ruchu – pokazy tańca, podczas których samemu też będzie można się poruszać!

Udział we wszystkich atrakcjach jest, jak zwykle, bezpłatny.  To więc doskonała okazja do tego, aby końcówkę wakacji spędzić przyjemnie, pożytecznie i przede wszystkim – razem!

Jarmark Augustiański
24 sierpnia, godz. 12.00
Ruiny klasztoru w Jasienicy

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.