Chcesz zmiany w Policach? Zrób ją sobie!

Rate this post

Już 9 września rusza głosowanie w Polickim Budżecie Obywatelskim. To szansa na to, aby mieć realny wpływ na działania podejmowane w naszej gminie i sposób wydawania publicznych funduszy.

Czym jest BO?

Budżet Obywatelski to doskonała okazja, do tego, aby zadecydować w jaki sposób zostaną wydane pieniądze naszej gminy. W pierwszym etapie każdy mieszkaniec może zgłosić swój projekt. Następnie wnioski są oceniane pod kątem możliwości ich realizacji i poprawności merytorycznej. Na końcu odbywa się powszechne głosowanie, w którym mieszkańcy sami wybierają projekt, który chcieliby, aby został urzeczywistniony. W tym roku na realizację pomysłów mieszkańców zostało zarezerwowane aż 1 300 000 zł!

Tegoroczne projekty

Tym razem mieszkańcy zgłosili 17 projektów, z czego 16 przeszło pozytywną weryfikację. Czego dotyczą? W dużej mierze przestrzeni rekreacyjnych na terenie gminy, rozbudowy, modernizacji lub stworzenia nowych placów zabaw. Jest także projekt wybiegu dla psów, modernizacji skate parku czy zamontowania oświetlenia drogowego. Pełną listę projektów wraz ze szczegółami można znaleźć na stronie www.police.budzet-obywatelski.org.

Jak głosować?

Głosować można za pośrednictwem platformy Polickiego Budżetu Obywatelskiego lub osobiście oddając kartę w Kancelarii Urzędu Miejskiego lub w trakcie trwania dyżurów w świetlicach stołectw lub rad osiedlowych. Każda osoba może oddać tylko jeden głos. Głosowanie potrwa od 9 do 22 września. Listę dyżurów można znaleźć na stronie www.police.pl. Zachęcamy do wzięcia udziału w głosowaniu!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.