Budżet na 2019 rok uchwalony!

5 (100%) 1 vote

20.12 Rada Miejska uchwaliła budżet na następny rok. To dobra wiadomość i kolejny dowód na to, że w polickich władzach panuje umiejętność współpracy i rozmowy.


Dochody i wydatki


Plan przewiduje dochody w wysokości 206.982.376 zł i wydatki wynoszące 213.754.376 zł. Deficyt ma zostać pokryty z kredytów, sprzedaży obligacji komunalnych i wolnych środków (nadwyżki). Planowane są duże inwestycje, jednak nie wszystkie będą finansowane z pieniędzy Gminy. Część zostanie zrealizowana dzięki środkom Unii Europejskiej oraz przy udziale innych zewnętrznych środków.


Na co wydamy?

 

Dzięki pomocy UE powstanie m.in. nowa infrastruktura na potrzeby Szczecińskiej Kolei Metropolitarnej czy ścieżki rowerowe. Środki własne zostaną natomiast przeznaczone na takie inwestycje, jak pierwszy etap przebudowy ulicy Kochanowskiego czy modernizacja wspólnot mieszkaniowych. Nie bez znaczenia jest też projekt remizy OSP czy świetlicy w Tanowie. Ma powstać także projekt budynku komunalnego w Policach.  

 

Obrady niejednomyślne


Za uchwaleniem budżetu głosowało 13 radnych, 5 było przeciw, a 3 wstrzymało się. Podczas dyskusji zgłoszono 9 poprawek (autorstwa PiS i Projektu Police), ale wszystkie przepadły podczas głosowania.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.