Biesiada Bardów czyli liryczne spotkanie w Policach

plakat informujący o koncercie w biesiadzie
5 (100%) 1 vote

Dla koneserów sztuki

Kultura to niezwykle ważny element polickiego życia. Nasze miasto znane jest przecież z organizowania wyjątkowych spotkań, festynów i imprez sportowych – wszystko po to, by zapewnić mieszkańcom niezapomniane atrakcje. Już niebawem w Policach będziemy gościć znanych w całej Polsce artystów – ich liryczny, pełen emocji repertuar z pewnością przypadnie do gustu wszystkim fanom poezji śpiewanej.

Z historią w tle

Już 19 listopada o godzinie 17 w Miejskim Ośrodku Kultury w Policach odbędzie się prawdziwa poetycka uczta. Biesiada Bardów to święto wszystkich fanów utworów liryczno-kabaretowych. Kim są bardowie? Bard to spotykany od XI do XVII wieku celtycki poeta i pieśniarz. Bardowie zapewniali liryczną refleksję i muzyczną rozrywkę na dworach Bretanii, Irlandii, Walii i Szkocji. Utwory wykonywane przez bardów zwykle miały postać romantycznej ballady czyli wyjątkowego połączenia emocjonalności, zaskakującej fabuły i ciekawych dialogów. O czym śpiewali bardowie? Ich utwory opiewały przede wszystkim mężnych bohaterów, tragiczne wydarzenia, historie miłosne i magiczne legendy.

John Martin – The Bard (1817)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wieczór z gwiazdami

Kogo zobaczymy na polickiej Biesiadzie Bardów? Organizatorzy zadbali o to, by impreza pełna była gwiazd dużego formatu. Na Biesiadzie wystąpi Kuba Sienkiewicz, znany wszystkim muzyk, gitarzysta i wokalista, lider zespołu Elektryczne Gitary. Zwykle zabawny repertuar Sienkiewicza często pokazuje słodko-gorzki obraz polskiego społeczeństwa. Muzyk nie boi mówić się o swoich emocjach, rozterkach i aktualnych wydarzeniach ze świata. Kolejną gwiazdą polickiej Biesiady Bardów jest Marek Stefankiewicz. Stefankiewicz to przede wszystkim polski instrumentalista klawiszowy, który przez wiele lat grał na organach w Budce Suflera. Muzyk pochwalić może się również skomponowaniem kultowego utworu „ Jesteś lekiem na całe zło”. Podczas polickiej Biesiady zobaczyć będziemy mogli również Krzysztofa Daukszewicza – satyryka, felietonistę, poetę, piosenkarza, gitarzystę i kompozytora, a także Bogusława Nowickiego – literata, autora tekstów kilkuset piosenek i utworów satyrycznych, kompozytora. Program imprezy to przede wszystkim ikoniczne utwory i teksty polskich bardów. Nawiązanie do tradycyjnych biesiad poetyckich będzie przeplatać się z aktualnymi problemami współczesności. Bilety  dostępne są w Miejskim Ośrodku Kultury w Policach. Zapraszamy!

Biesiada Bardów

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.