W Policach kwitnie współpraca z Niemcami!

5 (100%) 1 vote

Coraz więcej projektów transgranicznych, w których biorą udział Police! Nasza współpraca z sąsiadami zza zachodniej granicy układa się wzorowo i powinna być inspiracją dla polityków na najwyższych szczeblach państwowych! Ostatnie dwie inicjatywy, w których wzięła udział nasza gmina to Polsko-Niemiecki Rajd Turystyczny – „Mobilny bez samochodu” oraz stworzenie Transgranicznego Ośrodka Edukacji Ekologicznej w Zalesiu.

Rajd Rowerowy odbywał się po raz kolejny w ramach akcji „Mobilny bez samochodu”. Wzięło w nim udział ponad 150 rowerzystów zarówno z Polski, jak i z Niemiec. Przemierzyliśmy trasę ok. 30 km. Prowadziła ona od Placu Chrobrego w Policach przez Zakłady Chemiczne (które była możliwość zwiedzić), a także atrakcje takie jak Tatyń (i XVII-wieczny kościół) czy Bartoszewo aż do Leśna Górnego. W Jasienicy  burmistrz Polic wraz z burmistrz Pasewalku złożyli kwiaty przy obelisku.

Transgraniczny Ośrodek Edukacji Ekologicznej w Zalesiu
jest natomiast efektem współpracy Eggesin, Gminy Police i Ogrodu Zoologicznego w Ueckermünde. Ośrodek położony jest w okolicy Nadleśnictwa Trzebież. Można tu oglądać wystawy, bawić się, przeprowadzać doświadczenia i brać udział w obserwacjach, które poprzez lekką formę pomagają zdobyć nową wiedzę z różnych dziedzin przyrodniczych. Ośrodek jest efektem umowy, którą podpisano ponad 10 lat temu. To wtedy postanowiono stworzyć wspólne projekty z dziedziny turystyki i rekreacji w Euroregionie Pomerania. Teraz zbieramy plony tego typu porozumień. I oby było ich jeszcze więcej!

/fot. Urząd Miejski w Policach

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.